Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyASUS ROG Mothership: herní monstrum v těle notebooku s výkonem plnohodnotného PC

ASUS ROG Mothership: herní monstrum v těle notebooku s výkonem plnohodnotného PC

Notebook ASUS ROG Mothership je určený primárně pro počítačové hráče a kreativce, kteří nestojí o kompromisy. Novinka, která svým výkonem bez potíží nahradí klasické stolní PC, zaujme také unikátní konstrukcí: výkonné komponenty se totiž neskrývají pod klávesnicí jako u běžných notebooků ale za displejem.

Velkorysá výbava ROG Mothership zahrnuje procesor Intel Core i9-9980HK deváté generace (Coffee Lake), továrně přetaktovaný na 4,9 GHz, který je navíc odemčen pro individuální taktování. Mimořádná je i 64GB porce RAM, která zvládne i nejnáročnější multitasking. Pro ukládání dat slouží tři ultra rychlé 512GB SSD (M.2 PCIe/NVMe) v poli RAID 0 a vykreslování grafiky dostala na starost GeForce RTX 2080.

Pozornost si zaslouží i matný IPS displej typu, který nabízí úhlopříčku 17,3 palce, Full HD rozlišení (1 920 × 1 080 px), poměr stran 16:9, rychlou obnovovací frekvenci 144 Hz a dobu odezvy 3 ms. Panel pokrývá 100 % barevného spektra sRGB, takže nabízí velmi věrné barvy.

Na celé zadní straně počítače jsou umístěny průduchy výkonného chlazení, které odvádí teplo od komponent do čtyř žebrovaných pasivů na hranách zařízení – k dispozici jsou navíc i dva ventilátory, které ženou teplý vzduch z těla počítače. Pod displejem se nacházejí čtyři reproduktory s celkovým výkonem 16 W.

Zvláštností ROG Mothership je i skládácí klávesnice, která ve vypnutém stavu chrání displej, po zapnutí ji ale lze odepnout a využívat bezdrátově nebo ji nahradit vlastní klávesnicí. Notebook podporuje nejnovější generaci standardu Intel Wi-Fi 6 s Gig+ (802.11ax). Výhodou jsou také bohaté možnosti konektivity pro vytvoření ideálního herního prostředí. Čtyři porty USB 3.1 poskytují prostor pro připojení nejrůznějších periferií. S pomocí rozhraní DisplayPort 1.4, Thunderbolt 3 a HDMI 2.0 lze připojit až tři další externí monitory a multifunkční zařízení.

ASUS ROG Mothership se v Česku prodává za 158 990 korun včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře