Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyAsus ROG GX800: extrémní herní notebook stojí jako auto

Asus ROG GX800: extrémní herní notebook stojí jako auto

V Česku se začal prodávat nekompromisní notebook Republic of Gamers (ROG) GX800. Svým majitelům nabídne osmnáctipalcový Ultra HD displej nebo rovnou dvě grafické karty a o účinné chlazení se stará dokovací stanice s kapalinou.

Herních notebooků je na trhu spousta, ale žádný se nemůže svým výkonem rovnat modelu Asus GX800, který lze považovat za plnohodnotnou náhradu herního stolního počítače.  Jeho 18,4palcový displej s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů, 100% barevným gamutem Adobe RGB a podporou G-Sync, krmí dvojice GeForce GTX 1080 zapojená v SLI. Najdeme tu i procesor Intel Core i7-6820HK s odemknutým násobičem, což ocení nadšenci do taktování. Po zasunutí notebooku do externí chladicí stanice dojde ke zvýšení taktu procesoru ze základních 2,7 GHz na 4,2 GHz. Frekvence se poněkud nepřekvapivě navýší rovněž GPU, videopaměti i RAM.

Dále je k dispozici operační paměť v kapacitě 64 GB (DD4), trojice rychlých SSD (M.2) zapojených do RAID0 (každý kapacita 512 GB) a klávesnice MechTAG s anti-ghostingem a podsvícením AURA RGB, u které je možné nastavit barvu každé klávesy zvlášť.

V oblasti konektivity stojí za zmínku port Thunderbolt 3 schopný přenášet data rychlostí až 40 Gb/s nebo adaptér Wi-Fi 802.11 ac s externí anténou.  Z důvodu energetické náročnosti je notebook osazen hned dvěma 330W napájecími zdroji.

S výjimečnou výbavou koresponduje i speciální balení GX800 – notebook a vylepšený chladicí dok chrání před nárazy stylový cestovní kufr s logem ROG. Prémiový herní počítač se v Česku prodává za 199 990 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. bozi, procesor ma sam o sobe radic na 16 PCIE linek, a mame tady 2x grafika (2×16 linek?), 3x M.2 , wifi, ethernet, thunderbolt, a to vsechno se deli o tech 16 linek v procesoru?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře