Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAsus představil tablet MeMO Pad ME172V. Prodávat ho bude za méně než...

Asus představil tablet MeMO Pad ME172V. Prodávat ho bude za méně než 150 dolarů

Známý výrobce představil další změny v řadách svých tabletů. Některé nové modely byly k vidění na veletrhu CES, některé jsou již v prodeji. Hvězdou mezi nimi byl MeMO Pad ME172V s operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean, který je zamýšlenou konkurencí nejlevnějším tabletům na trhu.

Asus svou novinkou cílí na uživatele, kteří nechtějí za tablet utratit příliš mnoho peněz. To se podepsalo zákonitě na specifikacích, které jsou spíše podrůměrné. Přístroj je vybaven sedmipalcovým displejem s rozlišením 1024 × 600 obrazových bodů (hustota 170 bodů na palec), jednojádrovým procesorem VIA WM8950 CPU a grafickou jednotkou Mali-400.

1 GB operační paměti je pak nutnou samozřejmostí, přední fotoaparát s rozlišením jeden megapixel potěší. MeMO Pad ME172V bude dostupný ve verzi s 8 GB a 16 GB paměti. Kdyby vám to nestačilo, můžete využít slot pro microSD karty. 4270mAh baterie by jej měla vydržet napájet po dobu asi sedmi hodin.

Pro někoho z vás asi bude dobrou zprávou to, že v systému jsou již z výroby nainstalované aplikace SuperNote Lite, ASUS WebStorage, ASUS WebStorage Online Office, ASUS Studio, BuddyBuzz, MyPainter a MyBitCast. MeMO Pad ME172V má rozměry 196,2 × 119,2 × 11,2 mm, hmotnost 370 gramů. Prodávat se začne za cenu nižší než 150 dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře