Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyAsus představil miniaturní projektor pro Android. Smartphone stačí připojit přes rozhraní microUSB

Asus představil miniaturní projektor pro Android. Smartphone stačí připojit přes rozhraní microUSB

Na veletrhu Computex v Taipei je k vidění spousta zajímavých produktů. Jedním z nich je i kapesní LED projektor Asus E1Z, který umožňuje přehrávat obsah ze smartphonu, aniž by uživatel musel použít různé speciální kabely nebo redukce.

Na rozdíl od běžných projektorů totiž Asus E1Z není nutné propojovat HDMI konektorem. Na spojení s chytrým telefonem nebo tabletem v jeho případě stačí microUSB konektor. Projektor s nevelkými rozměry, díky kterým se vejde do každé větší kapsy, napájí akumulátor se slušnou kapacitou 6 000 mAh. Baterii je navíc možné využít kdykoli také jako záložní zdroj pro další zařízení, což se bude hodit především na cestách, kdy není často po ruce elektrická zásuvka.

Podrobnosti o dostupnosti a ceně projektoru Asus E1Z zatím nejsou známy. Zahraniční server Engadget nicméně uvádí, že cena novinky se bude pohybovat kolem 200 dolarů, což je dle aktuálního kurzu 5 000 Kč bez daně a dalších poplatků.

E17

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tenhle malý projektor vyzerá hezky. Všechno se v poslední době minimalizuje a i cena se zdá být přijatelná. Zajímali by mě napr. kolik hodín cca vydrží batérie v tomto projektoru.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře