Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAsus aktualizuje ZenFone 2, nový software zabraňuje hacknutí Androidu přes MMS

Asus aktualizuje ZenFone 2, nový software zabraňuje hacknutí Androidu přes MMS

Tchajwanská společnost Asus právě vydala pro svůj vlajkový smartphone ZenFone 2 novou bezpečnostní aktualizaci. Ta opravuje závažnou chybu v nástroji Stagefright, která umožňuje šíření malwaru prostřednictvím multimediálních souborů.

Kromě zásadní bezpečnostní záplaty software s označením V2.20.40.59_20150807 přináší vylepšení v oblasti stability, výkonu a opravuje také různé drobné chybky, jako například problém ve fotoaparátu, který se týkal sférických snímků. Podle výpisu změn došlo i na nápravu neduhu, kdy po odpojení nabíječky zůstala ve stavové liště informace o právě probíhajícím dobíjení. Jedinou novinkou je aplikace Mobile Manager, která sleduje datový provoz, umožňuje uživateli kontrolu nad notifikacemi či správou paměti a obsahuje další užitečné vychytávky.

Distribuce nové aktualizace pro ZenFone 2 probíhá ve fázích, takže to může trvat i několik dní až týdnů, než si ji budete moci stáhnout a nainstalovat. Do České republiky a na Slovensko update ještě zatím nedorazil.

ZE551_all-colors-500x382

Zdroj: AC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. A co Huawei? Stále čekám na Ascendu P7 na Lollipop a kdo ví, jestli se ho vůbec dockam!!!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře