Sobota, 20 dubna, 2024
DomůRecenzeAssassin’s Creed: Memories – Zabijácká klikačka

Assassin’s Creed: Memories – Zabijácká klikačka

Při oznámení Assassin’s Creed: Memories jsme netrpělivě čekali, že se na mobilní platformě konečně dočkáme Assassin’s Creeda tak, jak ho známe z konzolí a PC.Další oznámení ale všechny tyto naděje smetlo k zemi a zašlapalo do prachu a kamení, přineslo nám totiž zjištění, že nejnovější mobilní Assassin bude karetní free-to-play hra. To nás sice zprvu zrovna moc nepotěšilo, ovšem v záplavě kvalitních her vybudovaných na systému kartiček jsme se nakonec vlastně ani moc nezlobili. Hearthstone: Heroes of the Warcraft považujeme za jednu z nejlepších her svého druhu, takže dát si něco takového v Assassinském hávu by nám vůbec nevadilo. Bohužel jsme i v tomto případě čekali něco, co Ubisoftem nebylo plánováno.

Assassin’s Creed: Memories je čistokrevná klikačka. Co to znamená? Na začátku si vyberete svého hrdinu, dáte mu jméno a zvolíte mu jedno ze tří zaměření. Následně se dostanete do hlavního menu, odkud můžete plnit úkoly. To probíhá velice jednoduše – klikáním na jednotlivé položky, které vám ukazují procentuální šanci na jeho zvládnutí. Po kliknutí se vám buď peníze a zkušenosti přičtou, nebo nedostanete nic a budete moci přejít k dalšímu úkolu.

Tento základní princip je sem tam doplněný o běh za hlavním bossem, kdy je vaším úkolem co nejrychleji klikat. Dále tu pak máme sdružování do guild a společné souboje proti jiným guildám (20 hráčů na každé straně). Tato možnost je bohužel časově omezena, takže souboje mezi guildami v současné době probíhají pouze v předem určených časech. Pokud se v těchto časech ke své guildě nepřipojíte, máte smůlu a vaše guilda v podstatě taky. Samotné souboje pak také nejsou přehlídkou strategických možností, ale prachobyčejným klikáním.

IMG_2847

Čím víc peněz zaplatíš, tím úspěšnějším jsi Assasísnem

V mezičase pak můžete za získané body a peníze nakupovat nové kartičky a za jejich pomoci v místní verzi Animusu upgradovat své zbraně a brnění. Přemýšlení vás v tomto případě čeká asi nejvíce, jelikož je třeba vyselektovat zbraně a brnění, které vám za upgrady stojí a následně jimi svého hrdinu vybavovat. Nic světoborného to ovšem není. Třeba i takový vzhled kartiček mi moc nesedl, většina obrázků snad kromě pomocníků z masa a kostí, je nevýrazných a mnohdy dokonce rozmazaných – alespoň pocitově.

Jak je vám nyní už nejspíš jasné, na sbírání kartiček v tom pravém slova smyslu můžete rovnou zapomenout.  Žádné tvoření ultimátních herních balíčků, či přemýšlení o strategiích tu také nenajdete. Jediné, co by vám mohlo přijít trošku více k duhu, je jenom příběh z prostředí všech Assassin’s Creedů, které zatím byly na konzolích a PC k dispozici. Dočkáte se tak putování s Eziem, Connorem, Edwardem Kenwayem, ale i se samotným Desmondem. Příběh je však odvyprávěn pouze skrze takové lepší statické obrázky a už z této podstaty neoplývá moc velkou epičností, či zábavností. Vykreslit něco hutnějšího za pomoci několika málo vět ostatně není v lidských silách.

Celé tohle martyrium je prošpikováno možnostmi mikrotransakcí. Za poplatek si tak můžete koupit lepší kartičky, doplnění energie (ano i na ukazatel energie zde došlo), sloty navíc do inventáře, možnost hackování, která vám i všem členům vaší guildy dá možnost po dobu 10 minut plnit všechny úkoly se 100 % úspěšností atd. Pokud tedy budete chtít úspěšně čelit guildám, které za výhody ve hře platí, nemáte šanci. Ve hře se nachází jen omezené strategické možnosti, které nejsou dostatečné na to, aby šikovní neplatící hráči mohli porážet hráče platící. Proto by tahle hra měla mít namísto free-to-play přídomek pay-to-win.

IMG_2742

Bug za bugem

Assassin’s Creed: Memories se nakonec nevyhnula ani počáteční nevyladěnost. Hra obsahuje obrovskou spoustu bugů, občas špatně reaguje na poklepání (mačkáte a mačkáte a ono nic), nebo se dokonce v ten nejnevhodnější okamžik odpojí od sítě a připojí se až ve chvíli, kdy váš zaplacený bonus (například hackování) právě vypršel, což je docela k vzteku i pokud jste za tuto položku nezaplatili. Jak by se člověk cítil, kdyby si ji koupil z vlastních peněz, si radši ani nechci představit. A ano, z předešlého odstavce jste dobře vydedukovali, že hra vyžaduje neustálé připojení k síti, což také není zrovna moc praktické.

Assassin’s Creed: Memories vám nedoporučuji. Je to nudný žrout času, z nějž je přehnaně moc cítit, že byl vyvinut kvůli finančnímu zisku a maximálnímu vytěžení známé (a oblíbené) značky. Zábava se přitom úplně vypařila, což je veliký problém. Nezbývá než doufat, že třetí moderní pokus o vstup Assassin’s Creeda na mobilní platformu konečně dopadne podle našich představ.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Assassins Creed Memories/“/]

Hodnocení: 5/10

Verdikt:

  • Zoufalý, ba přímo žalostný mobilní Assassin’s Creed, který není zajímavý a ani zábavný. Dokonce i ve skupině „zbytečný žrout času“ se jedná o naprostý propadák. Potěší tak leda známým herním světem a z toho plynoucích setkání s oblíbenými postavami.

Co se mi líbilo:

  • oblíbený svět
  • setkání se všemi známými postavami
  • velké množství kartiček

Co se mi nelíbilo:

  • prakticky žádné strategické možnosti
  • pay-to-win
  • ploché herní principy
  • nutnost připojení k internetu
  • zatím spousta bugů
  • některé kartičky jsou rozmazané
  • nezáživná mezihra
  • stále dokola to samé nezáživné klikání
  • časově omezené souboje s jinými guildami
Předchozí článek
Další článek
Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře