Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyO asistenta HomePod není zájem. Apple omezuje jeho výrobu

O asistenta HomePod není zájem. Apple omezuje jeho výrobu

Podle americké agentury Bloomberg tlumí společnost Apple výrobu chytrého reproduktoru HomePod. Důvodem má být slabý zájem ze strany spotřebitelů.

Výrobce iPhonů zatím nic oficiálně nekomentoval, avšak o tom, že dojde k omezení dodávek HomePodu, se spekuluje už několik týdnů. Právě malá poptávka má být také důvodem, proč se chytrý reproduktor Applu zatím prodává pouze v USA, ve Velké Británii a v Austrálii.

Apple HomePod je nevelký všesměrový reproduktor vybavený inteligentním asistentem Siri, který dokáže obsluhovat chytrou domácnost (postavenou na platformě HomeKit) na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá. O snímání hlasu se stará šest mikrofonů, kdežto o okamžité reakce Siri na povely procesor A8. Ten se již dříve objevil v iPhonu 6. Reproduktor není samozřejmě určen pouze pro ovládání chytré domácnosti, ale vyhoví i milovníkům hudby – podporuje Apple Music a AirPlay 2.1.

Ve vybraných zahraničních státech, kde je HomePod dostupný, za něj případní zájemci zaplatí 349 dolarů (v přepočtu zhruba 7 200 Kč).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře