Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyApple zrušil miliardový plán na datové centrum v Irsku

Apple zrušil miliardový plán na datové centrum v Irsku

Apple zrušil plán výstavby datového centra v Irsku z důvodu odkladů při schvalování. Protahování schvalovacího procesu projekt v hodnotě 850 milionů eur blokovalo déle než tři roky, uvedl výrobce telefonů iPhone.

Americká firma v únoru 2015 oznámila plán postavit datové centrum v blízkosti venkovského městečka Athenry. Série žalob především ze strany jednotlivců však zdržela schvalování projektu.

Irský soud loni v říjnu rozhodl, že Apple může datové centrum postavit. Odpůrci se však odvolali k nejvyššímu soudu. Technologický podnik uvedl, že odklady v rámci procesu schvalování ho i přes snahu přinutily změnit plány, takže v projektu nebude pokračovat.

Vláda v Irsku nyní připravuje změny ve schvalovacích zákonech, aby postup schvalování v budoucnu urychlila. Datová centra by měla být nově zahrnuta do kategorie strategické infrastruktury.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře