Apple zrušil miliardový plán na datové centrum v Irsku


Apple zrušil miliardový plán na datové centrum v Irsku

Apple zrušil plán výstavby datového centra v Irsku z důvodu odkladů při schvalování. Protahování schvalovacího procesu projekt v hodnotě 850 milionů eur blokovalo déle než tři roky, uvedl výrobce telefonů iPhone.

Americká firma v únoru 2015 oznámila plán postavit datové centrum v blízkosti venkovského městečka Athenry. Série žalob především ze strany jednotlivců však zdržela schvalování projektu.

Irský soud loni v říjnu rozhodl, že Apple může datové centrum postavit. Odpůrci se však odvolali k nejvyššímu soudu. Technologický podnik uvedl, že odklady v rámci procesu schvalování ho i přes snahu přinutily změnit plány, takže v projektu nebude pokračovat.

Vláda v Irsku nyní připravuje změny ve schvalovacích zákonech, aby postup schvalování v budoucnu urychlila. Datová centra by měla být nově zahrnuta do kategorie strategické infrastruktury.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.