Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyApple zjistil problémy u akumulátorů iPhonu 6S. Zdarma je vymění

Apple zjistil problémy u akumulátorů iPhonu 6S. Zdarma je vymění

Apple začal nabízet bezplatnou výměnu baterií u menšího počtu telefonů iPhone 6S, které se mohou nečekaně vypnout a už nenastartují. Výrobce tvrdí, že opatření se týká přístrojů vyrobených v září a říjnu loňského roku. Závada přitom pro uživatele nemá představovat bezpečnostní riziko.

Jak uvedl server AppleInsider, krok Applu má rozptýlit obavy, že iPhony se potýkají s podobnými problémy, jakým nedávno čelil s phabletem Galaxy Note 7 konkurent Samsung.

Jihokorejský gigant začátkem září začal stahovat z trhu 2,5 milionu modelů Note 7 kvůli zprávám, že některým přístrojů explodovala baterie. Zákazníkům firma nabídla finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné.

Následně se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, Samsung proto raději přikročil k úplnému ukončení výroby a prodeje Note 7.

Zdroj: 9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře