Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyApple začíná stahovat aplikace, jejichž screenshoty obsahují zbraně či násilí

Apple začíná stahovat aplikace, jejichž screenshoty obsahují zbraně či násilí

Společnost Apple přistoupila k dalšímu opatření, které by mělo mít za cíl neškodné využívání jejich zařízení i menšími dětmi. Z App Storu začíná stahovat aplikace, které se prezentují screenshoty obsahující zbraně či násilí. 

Aby Apple stáhl aplikaci či hru z obchodu, stačí, aby v prezentovaném screenshotu byla namísto zbraně hračka. To se stalo v případě v případě vývojářského studia Team Chaos, jehož hra Rooster Teeth vs. Zombiens se prezentovala screenshotem, v němž hlavní postava drží světelnou zbraň k herní konzoli NES. Aby se v tomto případě vrátila zpět do obchodu, museli tvůrci screenshot nahradit obrázkem, v němž hlavní postava drží baseballovou pálku.

Podle jednoho z tvůrců Apple tímto způsobem chce snížit rating svého obchodu s aplikacemi z 12+ na 4+. Jinými slovy, společnost se znakem nakousnutého jablka by v App Storu ráda přivítala i menší zákazníky. Není třeba dodávat, že přání prezentovat jakoukoliv střílečku, či akční hru mírumilovným screenshotem bude pro tvůrce opravdu těžké. Nehledě na to, že absence vypovídajících screenshotů ze hry by mohla být velmi matoucí i pro rodiče.

Jak se situace bude vyvíjet dále vás budeme informovat.

chaos

Zdroj: AppInsider

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Celé věkové omezení mi přijde k ničemu. Stejně je to jen na oko, kdo přece uvádí své pravé datum narození. Jednání Applu v této věci mi přijde nesmyslné, jelikož to akorát komplikuje vývojářům svojí práci. Je to jen další příklad nesmyslné cenzury zbraní a násilí.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře