Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyApple za 24 hodin prodal víc chytrých hodinek, než ostatní výrobci za...

Apple za 24 hodin prodal víc chytrých hodinek, než ostatní výrobci za loňský rok

Podle společnosti Slice Intelligence se v první den předprodejů hodinek jen v USA předobjednalo 957 tisíc kusů. To znamená, že se za pouhý jeden den prodalo více Apple Watch než hodinek se systémem Android Wear za celý loňský rok. Těch se v roce 2014 prodalo jen 720 tisíc kusů.

Za úspěchem Apple Watch stojí zejména masivní reklama, do které bylo zapojeno i několik celebrit. Na sociálních sítích Apple Watch propagovaly například světoznámé zpěvačky Beyoncé a Katy Perry.

Svou roli jistě sehrálo i to, že Apple své hodinky nabízí ve 38 variacích s cenami od 349 dolarů (téměř devět tisíc korun) po 10 tisíc až 17 tisíc dolarů (asi 250 tisíc až 430 tisíc Kč) za zlatou verzi Edition.

V konkurenční společnosti Google si nyní nejspíše lámou hlavu nad tím, co udělali špatně. Respektive přemýšlejí, jak prodeje chytrých hodinek s Android Wear do budoucna zvýšit.

apple-watch-rose-gold-640x415Zdroj: PN

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. U konkurence neudělali špatně nic, jen nemají sílu toho, že prodávají lidem pocit nadřazenosti a jejich vlastní osobnost.

  2. Tak uvidíme z prvních uživatelských recenzí, o jak kvalitní produkt jde.
    Jsem zvědav hlavně na výdrž kvůli uváděné kapacitě baterie.

  3. ale kdeže prodali… to jsou jen rezervační předobědnávky z kterých je valná část obchodů a e-shopů které věří v jejich úspěch a svoji dobrou marži. Kolik jich z toho množství bude dalších pár týdnů/měsíců na skladě se nedá ani odhadnout, rozhodně to není prodané a aktivní množství 🙂 To je jako říct, že máme další jadernou elektrárnu hned, jakmile vypíšeme výběrové řízení 😀

  4. Pamatuju si jak všichni předpovídali konec Apple s hodinkama a tak si nejsem uplně jistý co je na tom pravdy…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře