Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyApple vyzývá na pomoc lidem postiženým utečeneckou krizí

Apple vyzývá na pomoc lidem postiženým utečeneckou krizí

Podobně jako Google se společnost Apple rozhodla vyzvat své uživatele k tomu, aby přispěli na pomoc lidem postiženým utečeneckou krizí. Na rozdíl od Googlu však není tolik štědrá. 

Na pomoc utečencům můžete přispěchat přímo skrze službu iTunes Store. Zde najdete banner s logem Červeného kříže, který je doplněný větou: „Pomozte lidem postiženým utečeneckou a migrační krizí napříč Středomořím a Evropou finančním příspěvkem pro americký Červený kříž.“ Po této větičce následuje 6 ikonek s částkou 5, 10, 25, 50, 100 a 200 dolarů, jíž můžete přispět. Tento proces je stejný, jako byste platili za nějakou hru či aplikaci.

K pomoci utečencům před několika dny veřejnost vyzvala také společnost Google. Ta na rozdíl od Applu lidi motivovala tím, že vybranou sumu peněz slíbila zdvojnásobit a to až do částky 10 milionů eur. Apple si sice z vybrané částky neponechá svých klasických 30%, ale příspěvku od této společnosti tak říkajíc „nad rámec“ jsme se nedočkali. Alespoň zatím.

Výzva na pomoc lidem postiženým utečeneckou krizí se v českém obchodě iTunes zatím nezobrazuje, dá se však předpokládat, že k nám dorazí brzy.

cerveny kriz apple

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Ja taky vyzyvam, at jdou pomoci, vyzyvat z kancelarskych zidli umi kazdy.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře