Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyApple vyměňuje nebezpečné nabíječky pro telefony iPhone. Prodávaly se i v Česku

Apple vyměňuje nebezpečné nabíječky pro telefony iPhone. Prodávaly se i v Česku

Majitele problémových nabíječek firma vyzvala k jejich okamžité výměně, kterou lze bezplatně provést v obchodech Apple Store nebo v autorizovaných servisech. Výměna se týká napájecích adaptérů, které se dodávaly s přístroji iPhone 3GS, 4 a 4S a prodávaly se i jako samostatné příslušenství v celkem 37 zemích, a to včetně České republiky.

Podle společnosti Apple představují potenciální nebezpečí adaptéry s označením A1300. Za určitých okolností se prý tento typ může přehřívat, což pro majitele telefonů iPhone představuje bezpečnostní riziko. To, zda rizikovým adaptérem nabíjíte i vy, lze ověřit jednoduše: Pokud se podíváte na jeho spodní stranu, uvidíte tmavě šedá písmena CE a nad pravým kolíkem nápis A1300.

Výměnu adaptéru lze provést v servisních střediscích a u operátorů, které uvádí Apple na svých stránkách.

Kalifornský výrobce spotřební elektroniky již jednou podobnou výměnu organizoval, a sice kvůli špatným nabíječkám pro model iPhone 3G v Japonsku, Kanadě, Spojených státech a několika zemích Latinské Ameriky.

adapter

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře