Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyApple v Indii začne vyrábět také nejnovější iPhony

Apple v Indii začne vyrábět také nejnovější iPhony

Společnost Apple začne v Indii vyrábět také dražší modely svého chytrého telefonu iPhone. S jejich montáží tam začne tchajwanská firma Foxconn. Doposud se v Indii vyráběly pouze levnější modely SE a 6S, a to prostřednictvím podniku Wistron.

V letošním roce Foxconn investuje do rozšíření závodu v Šríperumbudúru 25 miliard rupií, což je zhruba 8,1 miliardy Kč, píše agentura Reuters. Díky modernizaci továrny by mělo až 25 000 nových pracovních míst.

Zatím se neví, zda bude montáž iPhonů do Indie přesunuta z čínských či jiných závodů Foxconnu. Nejasno panuje i v otázce, jaké telefony se v Indii budou vyrábět. S největší pravděpodobností však půjde o iPhone X a zřejmě také novější modely Phone Xr, iPhone Xs a iPhone Xs Max. Právě s nimi bude chtít Apple na indickém trhu zabodovat. Dosud na něm totiž převládají starší iPhony.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře