Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple spustil streamovací službu Music i v Česku. Na tři měsíce je...

Apple spustil streamovací službu Music i v Česku. Na tři měsíce je zdarma

Apple včera večer zahájil provoz nové služby nazývané Music, v rámci které uživatelům nabízí za měsíční poplatek neomezenou porci hudby. Novinku si na tři měsíce můžete vyzkoušet zdarma, a to i v České republice.

Music je služba, prostřednictvím které Apple nabízí klasické streamování, tedy přehrávání hudby přímo z jeho serverů bez ukládání na přehrávacím zařízení. Katalog zatím čítá přes 35 milionů skladeb a stejně jako konkurenčních streamovacích služeb v nich můžete vyhledávat podle interpretů, alb nebo žánrů.

Zajímavou součástí Music je moderované hudební rádio Beats 1, do kterého si moderátoři plánují zvát zajímavé hosty. Už se ví, že první hudební celebritou, kterou vyzpovídají, bude rapper Eminem. Rádio vysílá bez přestávky 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Apple službou Music necílí pouze na zařízení s logem nakousnutého jablka, ale do budoucna ji nabídne také majitelům smartphonů s operačním systémem Android (aplikace má být uvedena na podzim). Už dnes je dostupná nová verze (12.2.0.145) softwaru iTunes pro Windows.

Služba Applu je v rámci celé Evropy zpoplatněna měsíčním paušálem 5,99 eur (cca 165 Kč) pro jednotlivce a 8,99 eur (cca 245 Kč) jako rodinný balíček (až šest posluchačů). Stejné ceny platí také v České republice.

1 copy

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře