Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple spustil prodej nejlepšího tabletu na světě. V Česku iPad Pro prodává...

Apple spustil prodej nejlepšího tabletu na světě. V Česku iPad Pro prodává od 24 990 Kč

Dnes se v České republice začal prodávat nový iPad Pro. Cena největšího a zároveň nejlepšího tabletu v historii Applu začíná na částce 24 990 Kč. Tu zájemci zaplatí za 32GB model. Pokud však zatouží po 128GB verzi, zaplatí 33 790 Kč. 64GB varianta pak vychází na 29 790 Kč. Novinka je dostupná ve stříbrné, zlaté a vesmírně šedé barvě.

iPad Pro byl představen společně s novými iPhony 6s na tiskové konferenci v září. Vybaven je displejem s úhlopříčkou 12,9 palce a rozlišením 2 732 × 2 048 pixelů. Uvnitř zařízení tepe procesor A9X, který je podle zástupců americké firmy 1,8krát rychlejší než čip použitý v modelu Air 2. Grafický výkon narostl dvojnásobně. Součástí výbavy iPadu Pro je také osmimegapixelový fotoaparát či čtveřice reproduktorů pro věrnější zprostředkování prostorového zvuku.

Pro pohodlnější ovládání Apple k tabletu nabízí za 2 990 Kč speciální stylus, který by měl svou přesností dostačovat i profesionálním grafikům. Dokoupit je možné i speciální obal, který zároveň poslouží jako klávesnice. U něj však cena pro tuzemský trh zatím nebyla stanovena.

59sad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře