Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyApple spustil předobjednávky špičkového iPhonu X

Apple spustil předobjednávky špičkového iPhonu X

Zákazníci mohou od dnešního dne předobjednávat chytrý telefon iPhone X. Ten má představovat to nejlepší v nabídce společnosti Apple. Odpovídá tomu i vysoká cena.

iPhone X se vzhledem se výrazně liší od loňských sedmiček i aktuálních modelů 8 a 8 Plus. Novinka má okolo displeje jen velmi tenké rámečky. Zmizelo také ikonické domovské tlačítko, které bylo nedílnou součástí chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka už od prvního iPhonu. Telefon se nově probouzí gestem, a to poklepáním na obrazovku.

Displej smartphonu zakrývá prakticky celou čelní stranu a nabízí rozlišení 2 436 × 1 125 obrazových bodů. A to při úhlopříčce 5,8 palce. Jde mimochodem o OLED panel, který by měl vynikat především špičkovým barevným podáním.

Neschází ani odemykání telefonu rozpoznáním obličeje, tedy technologie, kterou Apple nazval Face ID. Face ID má být bezpečnější než Touch ID. Díky schopnosti iPhonu X učit se rozezná Face ID uživatele i po změně účesu, s brýlemi nebo narostlými fousy.

Předobjednat iPhone X je možné od dnešního dne, na trh bude uveden 3. listopadu. Oficiální česká cena základního 64GB provedení je 29 990 korun, vrcholná verze s 256GB pak vyjde na 34 500 korun. Na výběr je z vesmírně šedé a stříbrné verze.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře