Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyApple spustil předobjednávky nových iPhonů, ale podělal to a hodně lidí naštval

Apple spustil předobjednávky nových iPhonů, ale podělal to a hodně lidí naštval

Apple dnes spustil předobjednávky nových iPhonů. Avšak pouze v zemích, kde se začnou prodávat v první vlně 19. září. Datum prodeje pro Českou republiku stále nebyl upřesněn, a tak tuzemští zákazníci tuto nabídku využít nemohli.

Zájem lidí o nové iPhony byl extrémní a servery nestíhaly. Ve Spojených státech elektronický obchod Apple nefungoval téměř dvě a půl hodiny od zahájení prodeje. Podobná situace panovala také v Německu a dalších státech. Apple za to oprávněně na sociálních sítích schytal velkou kritiku – lidé vyšilovali hlavně na Twitteru, který zahltily až nenávistné komentáře.

Nebývalému zájmu zákazníků čelili také američtí operátoři AT&T a Verizon.

Ceny nových modelů jsou vyšší než v případě loňského 5S. Základní varianta iPhonu 6 s 4,7palcovým displejem začíná na částce 699 eur, v přepočtu 19 340 Kč. Větší iPhone 6 Plus s 16 GB paměti je možné koupit za 799 eur (22 100 Kč).

Velký zájem mají lidé především o přerostlý iPhone 6 Plus, kterým Apple začíná psát novou kapitolu v kategorii takzvaných phabletů, které zatím dominuje jihokorejská konkurence Samsung.

Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

8 KOMENTÁŘE

  1. To jako vážně? Autor by se měl zamyslet nad textem v nadpise. Při tak květnaté češtině si myslím, že je hodně amatérský a styděl bych se takto psát pro tyden.cz 🙂

  2. Nadpis je bulvární a co jako? Amerikou se žene vlna nevole pro to, ze Apple si neohlidal kapacitu serveru, co jsou schopny a neschopny zvládnout, a ty tu peskujes v trapnem komentu autora, četl jsi Twitter? Já di objednával iP6 64 GB asi dvě hodiny, z DE App Storu, stačí?

  3. Já bych ten sráč nechtěl ani zadarmo, Je to hrozný mobil už na pohled…
    Je to jen můj názor.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře