Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple šokuje: iPhone 5C překonal v prodejích všechny špičkové Androidy

Apple šokuje: iPhone 5C překonal v prodejích všechny špičkové Androidy

Podle serveru appleinsider.com Apple prodal ve čtvrtém čtvrtletí 12,8 milionu kusů plastového iPhonu 5C. O tomto telefonu se přitom všude dlouhodobě píše jako o propadáku, realita je ale úplně jiná.

Apple měl ve čtvrtém čtvrtletí prodat celkově 51 milionů iPhonů. Z toho 31,9 milionu kusů bylo modelu iPhone 5S a 6,4 milionu kusů potom staršího modelu iPhone 4S. Zbytek, tedy 12,8 milionu kusů, připadá na často kritizovaný iPhone 5C.

Podíváme-li se na výsledky konkurence, zjistíme, že LG G2 se ve stejném období prodalo pouze 2,3 milionu kusů. iPhone 5c překonal i špičkový model Galaxy S4. Toho se prodalo „jen“ devět milionů kusů.

iPhone 5C se začal prodávat v modelech s 16 GB a 32 GB paměti. Před nedávnem si Apple pro uživatele připravil ještě levnější verzi s pamětí 8 GB. Nabízí ji však jen na vybraných trzích.

ajfoun

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. docela by mě zajímalo, proč si lidé dělají srandu z LG G2.
    je to super mobil, se super displayem a uživatelským komfortem za super cenu :/

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře