Pátek, 28 června, 2024
DomůNovinkyApple škudlí. Pitva iPhonů 6 potvrdila, že mají jen 1 GB RAM

Apple škudlí. Pitva iPhonů 6 potvrdila, že mají jen 1 GB RAM

Ani nové iPhony 6 se nevyhnuly důkladné pitvě redaktorů serveru iFixit, a tak se můžeme podívat na to, jaké komponenty v sobě ukrývají.

Z uveřejněných údajů jsou nejzajímavější ty, které se týkají akumulátorů a velikosti operační paměti.

Z rozborky podložené sadou fotografií a videi jsme se dozvěděli, že větší iPhone 6 Plus pohání baterie kapacity 2 915 mAh (11,1 Wh), zatímco menšímu iPhonu 6 energii dodává 1810mAh baterie (6,9 Wh).

Pro srovnání, Galaxy S5 je vybaven 2 800mAh baterií (10,78 Wh) a phablet Galaxy Note 4 šel do prodeje s akumulátorem kapacity 3 220 mAh (12,4 Wh).

2 3 1

4 5 6

Tým iFixit se podíval i na velikost paměti RAM, u které potvrdil velikost 1 GB. Tato kapacita je dnes už pomalu nedostačující a její limity se naplno projeví při náročném multitaskingu, kdy se aplikace místo probuzení ze stavu, kde jste ji opustili, začne znovu načítat. Je to nepohodlné a zdržuje to. Opravdu moc nerozumím tomu, proč Apple na operační paměti tak škudlí, jisté však je, že si navýšení její kapacity nechá pěkně zaplatit.

Co se týče dalších součástek, tak modul NFC, na kterém je vystavěn systém bezkontaktních plateb Apple Pay, vyrobila společnost NXP a čip LTE pochází z fabrik Qualcommu. Dodavatelem flash paměti je SK Hynix.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Je fakt ze i na Airu je 1 GB malo a Safari se mi nacita porad dokola. Na co Apple cekas?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře