Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple si údajně objednal výrobu 90 milionů iPhonů 6S a 6S Plus

Apple si údajně objednal výrobu 90 milionů iPhonů 6S a 6S Plus

S novými spekulacemi okolo nových telefonů Applu se v posledních dnech roztrhl pytel. Ta nejnovější tvrdí, že si americký gigant u svých asijských dodavatelů objednal 90 milionů kusů iPhonů s displeji o velikosti 4,7 a 5,5 palce.

Minulý rok Apple před vydáním iPhonů 6 a 6 Plus učinil objednávku 70 až 80 milionů kusů těchto modelů, přičemž tyto iPhony se staly vůbec těmi nejprodávanějšími v historii cupertinské firmy. Chystaná generace smartphonů by měla dosavadní rekordy ještě vylepšit.

Ačkoli až doposud verze „S“ u iPhonů většinou přinesla pouze drobná vylepšení, letos by se to mohlo změnit. Hovoří se totiž nejen o výkonnějším procesoru a lepším fotoaparátu, ale i o nasazení technologie Force Touch, jež by měla přinést nový rozměr ovládání. Displej příštího iPhonu by s pomocí této vymoženosti měl rozpoznat sílu dotyku a podle toho vyvolat různé akce. Premiéru si technologie ForceTouch odbyla v trackpadu 12palcového MacBooku a později také v hodinkách Watch.

Pokud Apple zachová tradici, budou nové iPhony 6S a 6S Plus představeny v září a v České republice se začnou prodávat zhruba o měsíc či dva měsíce později.

iphone6-stock-photo

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře