Apple a Samsung jednají s operátory o zrušení klasických SIM karet

Novinky

Apple a Samsung zvažují, že by ve svých zařízeních začali používat elektronické SIM karty (tzv. e-SIM). Nyní proto začali jednat s největšími světovými operátory. 

Elektronické SIM karty by pro zákazníky znamenaly především větší pohodlí. Uživatel by už nebyl pevně svázán se svým operátorem, ale jeho služby by mohl opustit i jen jediným telefonátem, tedy bez výměny SIM karty. Jako další výhodu e-SIM karty odborníci zmiňují možnost zařízení výrazně zmenšit. Díky tomu bychom se mohli dočkat například i užších iPhonů.

Proslýchá se, že s novým standardem SIM karty souhlasí všichni klíčoví operátoři včetně AT&T, Vodafonu, Telefonicy, Deutsche Telekomu či Orange. Pokud by jednání pokračovala v tomto duchu i nadále, elektronických SIM karet bychom se mohli dočkat už v roce 2016.

Zajímavé je, že elektronické SIM karty nejsou žádnou novinkou. Vlastní formát těchto SIM karet představil Apple už minulý rok a v iPadech ho rozšířil do rovných 90 zemí světa.

sim-karta

Zdroj: The Verge

The following two tabs change content below.

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.

2 thoughts on “Apple a Samsung jednají s operátory o zrušení klasických SIM karet

  1. Výhoda aj nevýhoda,
    třeba při krádeži telefonu, by se to dalo dobře využít pro výhody poškozeného, ale kdybych chtěl prodávat telefon, tak zas nevýhoda, oproti jednoduchého „vytáhnutí SIMky“ .
    Nebo často praskají displeje, takže to nebude jednoduché, vytáhnout starý phone, jen přehodit SIMky a fungovat na něm, než se opraví nový, to by se nějak muselo vyřešit ( zajít na pobočku si vystavit SIMku apod..).

  2. Kdo chce k…rva tensi ajfoun, uz ted je krehky tensi bude nepouzitelny

Comments are closed.