Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyApple a Samsung jednají s operátory o zrušení klasických SIM karet

Apple a Samsung jednají s operátory o zrušení klasických SIM karet

Apple a Samsung zvažují, že by ve svých zařízeních začali používat elektronické SIM karty (tzv. e-SIM). Nyní proto začali jednat s největšími světovými operátory. 

Elektronické SIM karty by pro zákazníky znamenaly především větší pohodlí. Uživatel by už nebyl pevně svázán se svým operátorem, ale jeho služby by mohl opustit i jen jediným telefonátem, tedy bez výměny SIM karty. Jako další výhodu e-SIM karty odborníci zmiňují možnost zařízení výrazně zmenšit. Díky tomu bychom se mohli dočkat například i užších iPhonů.

Proslýchá se, že s novým standardem SIM karty souhlasí všichni klíčoví operátoři včetně AT&T, Vodafonu, Telefonicy, Deutsche Telekomu či Orange. Pokud by jednání pokračovala v tomto duchu i nadále, elektronických SIM karet bychom se mohli dočkat už v roce 2016.

Zajímavé je, že elektronické SIM karty nejsou žádnou novinkou. Vlastní formát těchto SIM karet představil Apple už minulý rok a v iPadech ho rozšířil do rovných 90 zemí světa.

sim-karta

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Výhoda aj nevýhoda,
    třeba při krádeži telefonu, by se to dalo dobře využít pro výhody poškozeného, ale kdybych chtěl prodávat telefon, tak zas nevýhoda, oproti jednoduchého „vytáhnutí SIMky“ .
    Nebo často praskají displeje, takže to nebude jednoduché, vytáhnout starý phone, jen přehodit SIMky a fungovat na něm, než se opraví nový, to by se nějak muselo vyřešit ( zajít na pobočku si vystavit SIMku apod..).

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře