Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyApple prodal 61 milionů iPhonů, zájem o iPady uvadá

Apple prodal 61 milionů iPhonů, zájem o iPady uvadá

Americký Apple překonal odhady analytiků a v prvním čtvrtletí utržil 58 miliard dolarů (téměř 1,5 bilionu korun). Firmu táhnou především prodeje iPhonů.

Za první tři letošní měsíce Apple prodal 61,2 milionu iPhonů (ve stejném období loni firma prodala „jen“ 43,7 milionu telefonů). iPhony se na celkových tržbách Applu podílely více než dvěma třetinami. Popularita iPhonů tak kompenzuje slábnoucí poptávku po iPadech. Prodeje tabletů znovu zklamaly, když dosáhly jen 12,6 milionu kusů.

Apple rovněž potvrdil, že se mu daří dobývat čínský trh. Jeho příjmy v Číně meziročně poskočily více než o 70 procent. Firma ale rostla ve většině světa. Jediným regionem, kde se Applu nedařilo, je Japonsko.

V minulém týdnu navíc americká firma zahájila prodej chytrých hodinek Apple Watch. Ty po spárování s telefonem iPhone umožňují uživatelům například kontrolovat internetovou poštu, poslouchat hudbu či telefonovat.

Podle prvních odhadů se jen za první den předobjednávek ve Spojených státech prodalo zhruba milion kusů Apple Watch.

appleearnings

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře