Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyApple prodal 47 milionů iPhonů, akcie se přesto propadly o 10 procent

Apple prodal 47 milionů iPhonů, akcie se přesto propadly o 10 procent

První čtvrtletí fiskálního roku 2013 skončilo pro Apple zklamáním. Prodeje iPhonů sice překonaly odhady, znovu ale klesaly prodeje Maců a iPodů. Tržby vzrostly meziročně o 18 procent na 54,5 miliardy dolarů, přesto však nedosáhly na 54,88 miliardy, které očekávali analytici.

Ve období, které skončilo 29. prosince, Apple začal prodávat iPhone 5, novou řadu iPodů se sluchátky EarPods, iPad mini, vylepšené iMacy či Macbooky s Retina displejem. Čistý zisk činil 13,1 miliardy dolarů, v přepočtu 13,81 dolaru na akcii. Hrubá marže byla 38,6 procenta.

Navzdory negativním zprávám se prodalo rekordních 47,8 milionu iPhonů, což je téměř o 11 milionů kusů více než ve stejném období před rokem. Výrazně pak vzrostly prodeje iPadů, a to z 22,9 milionu na 37 milionů, na kterých se projevilo pozitivně uvedení menšího modelu. Tato čísla naplnila, či překonala analytické odhady.

Akcie reagovaly nicméně na zveřejnění hospodářských výsledků propadem o 9,83 procenta na 463,49 dolarů. Od září již ztratily třetinu své hodnoty.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře