Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyApple představí nový čtyřpalcový iPhone 7c, tvrdí analytik

Apple představí nový čtyřpalcový iPhone 7c, tvrdí analytik

Ne každému vyhovují nové iPhony s 4,7palcovým nebo 5,5palcovým displejem. Podle analytika Ming-Chi Kua Apple proto pracuje na novém iPhonu se čtyřpalcovým displejem, který bude navazovat na populární model 5s. V prodeji bychom se s kompaktní novinkou měli setkat již během prvního čtvrtletí roku 2016.

Ve výbavě modelu s předpokládaným označením 7c bychom měli najít kromě čtyřpalcového displeje také čipovou sadu A9, snímač otisků prstů Touch ID zabudovaný v hardwarovém tlačítku, podporu platební služby Apple Pay či dvojici fotoaparátů.

Hlavní s rozlišením osm megapixelů údajně doplní čelní kamerka pro selfie a videohovory s 1,2Mpx snímačem. Co se týče vyspělé technologie 3D Touch, která rozezná sílu vyvinutou na displej, tak ta zůstane vyhrazena vyšším modelům.

Ming-Chi Kuo dále uvedl, že by se v příštím roce mělo prodat 20 až 30 milionů menšího iPhonu. Cena chystaného telefonu se odhaduje na zhruba 460 eur, v přepočtu 12 500 Kč.

6063f429cafb42bfaff4212fd78cbac9-o

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře