Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyApple představí nové iPhony 9. září, dostanou revoluční displej a výkonnější procesor

Apple představí nové iPhony 9. září, dostanou revoluční displej a výkonnější procesor

K odhalení nových iPhonů 6S a 6S Plus by mělo podle informací Johna Paczkowskiho ze serveru BuzzFeed dojít ve středu 9. září. Fotografie pocházející přímo z továrny Foxconnu už dříve prozradily design telefonů a známa jsou nejspíše i jejich technická vylepšení.

Jak už u Apple bývá zvykem, oficiálně se nic neví, ale „vrabci cvrlikající na střeše“ mají často pravdu. Podle dostupných zpráv, s nimiž čas od času přijdou důvěryhodné zahraniční weby, budou mít nové iPhony revoluční displeje, které rozeznají sílu dotyku. Americký výrobce tuto technologii nazývá Force Touch a už ji použil u chytrých hodinek Watch.

Mezi dalšími novinkami bychom měli najít 14nm procesor A9, fotoaparát s vyšším rozlišením, rychlejší modul LTE a také 2 GB operační paměti (RAM), které se budou hodit při náročnějším multitaskingu. Premiéru si iPhony 6S a 6S Plus mají odbýt 9. září, přičemž je údajně bude možné předobjednat už o dva dny později, tedy v pátek 11. září. Obě novinky by se pak mohly ve vybraných zemích začít oficiálně prodávat 25. září.

John Paczkowski ještě dodává, že na keynote Apple představí nejen nové telefony, ale také modernizované tablety iPad a novou generaci Apple TV.

enhanced-30404-1438974883-4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře