Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyApple oznámil, že vyprodal iPhone 7 Plus i černé iPhony 7

Apple oznámil, že vyprodal iPhone 7 Plus i černé iPhony 7

V pátek se začaly prodávat nové telefony a podle agentury Reuters firma Apple již vyprodala všechny barevné varianty modelu iPhone 7 Plus i menšího iPhonu 7 v nově nabízené uhlově černé variantě.

Apple nové telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus představil minulý týden na mediální prezentaci v San Francisku. Obě novinky sice vypadají podobně jako předchůdci, vylepšení přináší ale hned několik. Smartphony přišly o sluchátkový konektor, dostaly stereofonní reproduktory a tlačítko „home“ citlivé na sílu stlačení, mají voděodolnou a prachu vzdornou konstrukci (podpora normy IP67) a jejich výkon se stará procesor Apple A10, který je dvakrát výkonnější než loňský čip A9.

iPhone 7 má jeden 12Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, větší verze má fotoaparáty s dvěma čočkami. Každý z dvojice snímačů má jinou ohniskovou vzdálenost (27 a 56 mm), čímž Apple simuluje dvojnásobný optický zoom. Čelní foťák u nové generace jablečných mobilů má rozlišení 7 megapixelů.

Předobjednávat iPhone 7 a 7 Plus je možné i v České republice. V tuzemských obchodech však samotný prodej započne až v pátek 23. září. Ceny menšího modelu začínají na 21 190 Kč, v případě většího provedení na 24 990 Kč.

apple-iphone-7-plus-big1

Zdroj: BGR

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře