Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyApple opravuje chybu, která iPhony vyřadila z provozu

Apple opravuje chybu, která iPhony vyřadila z provozu

Před týdnem byla objevena nová nepříjemná chyba v operačním systému iOS, který využívají chytré telefony iPhone společnosti Apple. Stačilo na jablečné smartphony poslat zprávu s jedním speciálním znakem a ta přístroj zcela vyřadila z provozu. Výrobce proto nyní přispěchal se softwarovou záplatou.

Chyba se týkala poslední verze operačního systému iOS s pořadovým číslem 11. Pokud uživateli na telefon přišla zpráva obsahující znak z indického nářečí Telugu, celý systém se zhroutil. Roli přitom nehrálo, zda se jednalo o SMS nebo zda byl text zaslán prostřednictvím různých messengerů nebo e-mailu.

V noci na dnešek proto Apple urychleně vydal operační systém 11.2.6, který kritickou chybu opravuje. Update je dostupný klasicky přes položku „Aktualizace systému“, která je umístěna v Nastavení. Velikost záplaty je pouze několik megabajtů.

Před několika hodinami došlo také k vydání záplat dalších operačních systémů Applu. Konkrétně jsou dostupné nové verze watchOS (4.2.3), tvOS (11.2.6) a macOS High Sierra (10.13.3).

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře