Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyApple má průšvih. Do zamčeného iPhonu se dostanete za pár sekund. Podívejte...

Apple má průšvih. Do zamčeného iPhonu se dostanete za pár sekund. Podívejte se, jak je to snadné!

Operační systém iOS 7.1 trpí závažnou bezpečnostní chybou. Ukázalo se totiž, že kdokoliv se může jednoduchým manévrem dostat ke spuštěným aplikacím a tedy i citlivým datům, jako jsou SMS nebo e-maily.

Na nedostatek upozornil uživatel EverythingApplePro.

Finta, jak obejít zámek telefonu, není nijak složitá. Na iPhonu se zmeškaným hovorem stačí vytáhnout ze spodní části displeje kontrolní centrum a telefon přepnout do leteckého režimu. Poté už jen stačí v notifikační roletce tapnout na oznámení a rázem se octnete v naposledy spuštěné aplikaci. A je úplně jedno, jestli máte smartphone zabezpečený pomocí PINu nebo Touch ID. Nepomůže nic.

Nutno ale podotknout, že útočník prostřednictvím tohoto snadného postupu nezíská přístup do celého systému iOS, ale jen k poslední (na popředí) spuštěné aplikaci. V případě, že by se jednalo řekněme například o internetové bankovnictví, to pro uživatele ale představuje obrovské riziko.

Dokud Apple nevydá opravnou aktualizaci, která chybu zalepí, můžete potenciálnímu útoku předejít tím, že v menu přístroje nastavíte, aby se při zamčeném telefonu nebylo možno se do kontrolního centra dostat.

Na závěr ještě jeden náš poznatek: V první betaverzi iOS 8 výše popsaný postup nefunguje. Aspoň něco.

Zdroj: BGR Androidportal

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Pokud mam zakazeny pristup do notifikacniho centra a dolniho spusteciho panelu pri zamknutem telfonu (coz asi skoro kazdy) tak se nic ale nedeje.

    • To není přeci vůbec pravda. V základu to totiž je povolené (90 % uživatelů iP nic nikde nenastavuje, ale používá telefon tak jak je, když ho poprvé zapnou ).

  2. Vyzkouseno ted na iOS 7.1.1 a nefunguje, po kliknuti na notifikaci system zahlasi ze musim vypnout bezpecnostni zamek a vrati se na zamykaci obrazovku…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře