Apple koupil populární aplikaci pro rozpoznávání hudby Shazam


Apple koupil populární aplikaci pro rozpoznávání hudby Shazam

Apple se dohodl na převzetí společnosti Shazam, potvrdily se tak dřívější informace serveru TechCrunch. Finanční podmínky očekávané transakce zatím oznámeny nebyly. Podle spekulací zahraničních médií však výrobce iPhonů za službu pro rozpoznávání hudby zaplatí kolem 400 milionů dolarů (8,7 miliardy Kč).

Důvodem, proč producent zařízení s jablkem ve znaku Shazam kupuje, je snaha o rozšíření platformy Apple Music, kterou představil před dvěma lety. V tiskovém prohlášení Apple uvedl, že Shazam pomůže uživatelům Apple Music snáze objevovat nové písničky.

Apple Music se snaží být konkurencí švédského Spotify, ale popularity této služby zatím zdaleka nedosahuje. Zatímco Apple Music v červnu slavilo 27 milionů uživatelů, Spotify ve stejné době používalo měsíčně 140 milionů lidí na celém světě. Z toho zhruba 50 milionů tvořili předplatitelé.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.