Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyApple je opět nejhodnotnější značkou na světě

Apple je opět nejhodnotnější značkou na světě

Americký Apple je nejhodnotnější značkou na světě. Za ním je jeho hlavní konkurent Google. Třetí skončil Samsung. Ukazuje to aktuální žebříček konzultační společnosti Brand Finance.

Podle letošního žebříčku má značka Apple hodnotu 145,9 miliardy dolarů, meziročně tak její ocenění vystřelilo o 14 %. Hodnota značky Google, která je druhá v pořadí, aktuálně dosahuje 94,1 miliardy dolarů, meziročně se tak zvýšila o 23 %. Naproti hodnota třetího Samsungu vzrostla jen o 2 % na 83,1 miliardy dolarů.

Pět z pěti nejhodnotnějších značek světa patří technologickým podnikům. Kromě značek Apple, Google a Samsung jde ještě o Amazon na čtvrté příčce (69,6 miliardy dolarů, meziročně +24 %) a Microsoft pátém místě (67,2 miliardy dolarů, meziročně 0 %).

Další místa obsadily firmy Verizon, AT&T, Walmart a China Mobile. První desítku nejhodnotnějších značek uzavírá největší poskytovatel hypotečních úvěrů v USA Wells Fargo.

551a

Zdroj: SamMobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře