Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyApple dominuje nositelné elektronice. Na trh dodal 4,2 milionu hodinek Watch

Apple dominuje nositelné elektronice. Na trh dodal 4,2 milionu hodinek Watch

Protože Apple přesný počet prodaných hodinek Watch v rámci zveřejněných finančních výsledků za duben až červen neuvedl, přispěchala analytická agentura Canalys s vlastním odborným odhadem.

Z něj vyplývá, že americká technologická firma dodala za kvartál do distribuční sítě 4,2 milionu kusů svých chytrých hodinek a s přehledem zastínila do té doby tři nejaktivnější hráče na poli nositelné elektroniky, tedy Fixbit, Samsung a Xiaomi.

Velký úspěch Applu připisuje i další agentura – Strategy Analytics, která tvrdí, že tomuto výrobci stačily pouhé tři měsíce na trhu, aby prodej chytrých hodinek meziročně poskočil o neuvěřitelných 457 procent. Apple je aktuálně s velkým náskokem jedničkou na trhu chytrých hodinek, když drží 75 procent trhu. Druhý Samsung má pouhá 7,5 procenta.

S Apple Watch je přitom spokojeno nebo velmi spokojeno celkem 97 procent uživatelů. Pouze dvě procenta majitelů jsou spokojena napůl a jedno procento je s hodinkami zcela nespokojeno, před nedávnem na to upozornila společnost Wristly.

apple-watch-sales-us1-620x216

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře