Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyApple v Číně otevřel své první datové centrum

Apple v Číně otevřel své první datové centrum

Apple zřídil své první datové centrum v Číně ve spolupráci s místní společností Guizhou-Cloud Big Data Industry. Americkou firmu k tomu přiměly přísnější zákony o kybernetické bezpečnosti, které Peking představil minulý měsíc.

Zřízení centra je součástí plánované investice Applu ve výši jedné miliardy dolarů (23 miliard Kč) v jihočínském regionu Kuej-čou, kde se nový závod nachází.

Zřízení datového centra Applu umožní nejen zlepšit rychlost a spolehlivost jeho produktů a služeb, ale současně také vyhovět nově přijatým předpisům v Číně. A protože nové předpisy vyžadují, aby cloudové služby provozovaly čínské společnosti, firma se spojila s domácí Guizhou-Cloud Big Data Industry.

V Číně začal v červnu platit nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který nařizuje přísnější kontrolu dat, než jaká existuje v Evropě a ve Spojených státech. Mimo jiné stanoví, že firmy musejí uchovávat veškeré údaje v Číně a provádět přezkoumání bezpečnosti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře