Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyApple chce podpořit mínění o bezpečnosti iOS, z App Storu stahuje antivirové...

Apple chce podpořit mínění o bezpečnosti iOS, z App Storu stahuje antivirové aplikace

Společnost Apple se dala do jarního úklidu. Aby zvýšila mínění o bezpečnosti platformy iOS, rozhodla se z App Storu vycházet všechny aplikace, které se zabývají antivirovou ochranou iPhonů a iPadů. 

V rámci tohoto boje byly z App Storu staženy i takové stálice jako VirusBarrier nebo Intego. Důvodem stažení těchto dvou aplikací byl podle Applu zavádějící popis. Ani ve chvíli, kdy tvůrci popisky změnily, však Apple aplikace zpět nepřijal.

Společnost Intego tvrdí, že podobně se Apple zachoval i v případě mnoha dalších antivirových aplikací. Je tedy zřejmé,  že společnost prostě nechce, aby si noví zákazníci mysleli, že jim při používání iPhonu či iPadu hrozí nějaké nebezpečí. My samozřejmě dobře víme, že pokud si uživatelé stahují a instalují aplikace jen skrze App Store, nebezpečí nákazy virem je minimální (i když ne nereálná). Šance na nakažení smartphonů a tabletů s iOS se značně zvyšují až pokud zařízení jailbreakneme.

virus-iphone-1

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře