Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple čelí žalobě za blokování iPhonů opravených v neautorizovaném servisu

Apple čelí žalobě za blokování iPhonů opravených v neautorizovaném servisu

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že Apple prostřednictvím nové aktualizace začal blokovat iPhony opravené v neautorizovaných servisech. To se samozřejmě nelíbí spoustě lidí, takže došlo na podání žaloby.

O žalobu se ve jménu svých klientů postarala právnická kancelář PSVA se sídlem v Seattlu. PSVA se po Applu chystá žádat náhradu škody v plném rozsahu. Kalifornská společnost přitom bude čelit obvinění z neoprávněného obohacování a nepoctivé hospodářské soutěže.

Po nejnovější aktualizaci totiž firmware detekuje neautorizované součástky a v případě pozitivního výsledku zařízení zablokuje. Posléze dojde k chybovému hlášení „error 53“ a se zařízením uživatel už nic nesvede.

Apple ve svém prohlášení uvedl, že se jedná o bezpečnostní opatření – chyba se totiž nejspíše týká pouze iPhonů, v nichž došlo k výměně Touch ID.

Škody, které Apple tímto svým jednáním zákazníkům způsobil, jsou odhadovány na 5 milionů amerických dolarů (cca 125 milionů korun).

13.09.11-Touch_ID

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře