Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyApple čeká první pokles příjmů za 13 let. Vytáhne nové eso z...

Apple čeká první pokles příjmů za 13 let. Vytáhne nové eso z rukávu?

Americká technologická společnost Apple při úterním představování hospodářských výsledků za uplynulý kvartál uvedla, že v tomto čtvrtletí jí zřejmě klesne prodej telefonů iPhone. Jednalo by se o první pokles prodeje jejích chytrých telefonů v historii. Firma rovněž očekává první pokles příjmů za posledních 13 let.

Generální ředitel Applu Tim Cook během úterní telekonference s analytiky uvedl, že situace, ve které se firma nyní nachází, se oproti stejnému období před rokem „dramaticky“ změnila. Podmínky jsou podle Cooka „extrémní“, ať už to jsou výrazné kurzové změny, zpomalující hospodářský růst, či klesající ceny komodit.

Prognózy podle agentury Reuters naznačují, že Apple by v tomto kvartálu mohl prodat 50 až 52 milionů iPhonů. Loni ve stejném čtvrtletí prodal 61,2 milionu telefonů. Prodej těchto zařízení by mu tak klesl vůbec poprvé v historii.

Analytici se obávají, že Apple nemá žádný jiný produkt, který by byl stejným trhákem jako iPhony. Údaje o prodeji hodinek Watch firma nezveřejnila. Společnost údajně pracuje na vývoji automobilu, její plány v této branži ale zatím zcela jasné nejsou.

Nejhodnotnější společnost na světě podle tržní kapitalizace očekává, že příjmy v tomto čtvrtletí do konce března klesnou na zhruba 50 až 53 miliard dolarů. Loni ve stejném čtvrtletí činily 58 miliard dolarů.

1

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře