Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAplikace pro vodáky Zapádluj! od Bioport Software Labs mapuje české řeky a...

Aplikace pro vodáky Zapádluj! od Bioport Software Labs mapuje české řeky a jejich okolí

Společnost Bioport Software Labs, zabývající se vývojem iOS a Android aplikací, připravila na letošní vodáckou sezónu aplikaci Zapádluj!, která funguje na komunitním principu a mapuje pro vodáky důležitá místa (POI) na českých a slovenských řekách.

K dnešnímu dni bylo uživateli přidáno 277 POI. Aplikace je v současné době připravená pro chytré telefony se systémem Android a iOS. Jedná se o vůbec první aplikaci navrženou přímo pro vodáky. Bioport Software Labs se na projektu podílí společně se spřátelenou firmou COEX, která připravuje webovou verzi.

Zapádluj! navazuje na úspěšnou aplikaci Kde se koupat, která vznikla ve stejné spolupráci, a které se podařilo zmapovat místa ke koupání v ČR a SR. Autoři si od projektu Zapádluj! slibují podobný úspěch.

„Doufáme, že se aplikace stane minimálně stejně populární jako naše předchozí aplikace Kde se koupat,” řekl senior developer ve společnosti Bioport Software Labs, Vladislav Skoumal.

Zapadluj!

Kategorie jednotlivých POI jsou rozdělené do základních skupin. Ty lze snadno zapínat a vypínat pomocí filtrů: peřeje, jezy, nástup/výstup, vodácké prodejny/půjčovny, kempy, občerstvení, potraviny, památky a zajímavosti.

Cílovou skupinou této aplikace jsou převážně vodáci, kteří na řeky vyrážejí jednou nebo dvakrát ročně a hodí se jim užitečné informace od zkušenějších nebo daného místa znalých vodáků.

Zapádluj! se však „šikne“ i hobby a profesionálním vodákům, pro které mohou být zásadní informace o nebezpečných úsecích řeky otázkou života a smrti. Autoři aplikace doufají, že právě tato skupina milovníků řek se bude velkou měrou podílet na obsahu aplikace.

Hlavní funkce:

  • plán plavby – seznam míst dolů po proudu včetně vzdálenosti po řece
  • filtrování míst podle typu (kempy, jezy, atd.)
  • možnost spustit navigaci na vybrané místo (autem, pěšky, veřejnou dopravou)
  • mapa se všemi místy
  • fotografie, komentáře a hodnocení jednotlivých míst
  • přidávání míst přímo z aplikace
  • optimalizováno pro iPad
  • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality

Cena a dostupnost:

  • Zdarma na App Store i Google Play

Stahujte:

Podporované jazyky

  • čeština

Web

http://www.zapadluj.cz

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Zapdlujandroid/“/]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/zapadlujios/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře