Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyAplikace Mapy.cz nabídne off-line mapy celého světa

Aplikace Mapy.cz nabídne off-line mapy celého světa

Už příští měsíc se dočká velkého vylepšení mobilní aplikace Mapy.cz. Pro majitele chytrých telefonů s operačním systémem Android budou k dispozici off-line mapové podklady evropských zemí. Další státy světa by měly postupně přibývat v průběhu podzimu.

Nové verze aplikace se postupně dočkají i systémy iOS a Windows, a to jak na telefonech, tak na tabletech. Předpokládaný termín vydání je stanoven na konec roku.

V Seznamu se momentálně snaží o to, aby podkladová data pro jednotlivé země zabírala co nejméně místa. Německo se vývojářům zatím nepodařilo dostat pod 1 GB, ale například oblíbená místa letních dovolených, jako je Chorvatsko či Itálie, nebudou o moc větší, než jsou data pro ČR.

Zatím budou v off-line režimu uživatelům k dispozici pouze podkladová data. Na tom, aby šlo v mapách světa i off-line hledat stejně jako v ČR, budou vývojáři pracovat v dalším roce.

509461-original1-3tvm6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře