Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůRecenzeAplikace Get Shit Done originálně zatočí s prokrastinací

Aplikace Get Shit Done originálně zatočí s prokrastinací

Prokrastinace. To slovo lenochy omílané. Kolikrát vám na bedrech visel důležitý úkol a pořád ne a ne se přinutit k jeho zpracování. Kočičky jezdící na vysavači, úlisně se usmívající lenochodi a jednorožci jsou zkrátka důležitější a hodiny se pomalu přehupují k večeru.

Tak dneska zase nic, zvládnu to zítra a s pocitem úlevy pokračujete v brouzdání internetem nebo hraním her. Co ale udělat pro to, aby se situace neopakovala i následující den? Jednoduchá odpověď. Stáhněte si Get Shit Done!

Co je Get Shit Done

Už z drsnějšího názvu vyplývá, že má aplikace za úkol vybudit vás k vytouženým výkonům a ukončit období oné prokrastinace. Uvítácí hláška ve znění „Procrastination is for pussies, we are here to GET SHIT DONE.“ mnohé z vás pobaví, ale aplikace se tváří smrtelně vážně a k plnění úkolů chce donutit každého lenocha i nevybíravým slovníkem.

Pokud někdy ucítíte záchvěv jakési produktivity, ale znáte své k prokrastinování náchylné já, není nic jednoduššího než si k sobě vzít povzbuzujícího parťáka v podobě Get Shit Done. V minimalistickém prostředí vyplníte informaci o tom, zda úkol bude plnit žena či muž, sdělíte aplikaci „misi“, neboli předmět úkolu, který chcete splnit. Čas na splnění úkolu se pohybuje maximálně v řádu hodin a je také volitelný. Nejedná se o klasický task manager, proto nikde nenaleznete plánování dopředu či kalendář. Principem je zadat v Get Shit Done misi hned, jakmile vás napadne a hned ji také začít plnit. Úkoly si můžete rozdělit na menší podúkoly, aby se vám lépe pracovalo.

wpid-screenshot_2014-04-09-19-37-43.png wpid-screenshot_2014-04-09-19-40-01.png

Odměny i tresty

Zábavnou částí kromě hlášek, kterými je aplikace protkána, je možnost předem stanovit si trest za nesplnění a odměnu za případné splnění dané činnosti. Například dát si odměnu v podobě čokolády není špatná motivace. Funguje i obrácená motivace – mnohem radši si uklidím pokoj, než čelit dřepům a klikům!

Po vyplnění potenciálního trestu a odměny je možné si vybrat z několika módů. Neomezené přestávky při plnění zadání naleznete v Pussy módu – já jsem ale tvrdá holka, proto si volím Tough mód, kde můžu čekat pauzy jen v případě, že si je zasloužím. Méně odvážní jedinci mohou zaškrtnout kolonky s možností stopnutí časomíry nebo výhodou přidat pět minut před koncem stanoveného času ještě nějakou tu minutku nebo hodinku navíc.

wpid-screenshot_2014-04-09-19-40-16.png wpid-screenshot_2014-04-09-19-40-53.png wpid-screenshot_2014-04-09-19-40-45.png

Není cesty zpět!

Na obrazovce tiká čas po sekundách. Pokud se budete snažit z aplikace vyjet tlačítkem zpět, setkáte se s hláškou „There is no ‚Back‘ in ‚Getting shit done'“! Budete se tedy muset z aplikace dostat pomocí homebuttonu, ale Getting Shit Done se stejně vetře do oznamovací lišty s tím, že vás bedlivě sleduje.

Když už nebudete moci dál a zmáčknete tlačítko „I am weak and give up“, může vás od prohry zachránit další drsný motivační aspekt. „Opravdu chcete svou misi ukončit a všechny tak zklamat?“ zeptá se vás naštvaně aplikace. Smutně zakroutím hlavou že ne, a vracím se zpátky k plnění úkolu. Get Shit Done samozřejmě umí jak nevybíravě zkritizovat, tak i pochválit.

wpid-img_20140409_204332.jpg

Závěr

Aplikace je opravdu vlezlá, jakmile ji jednou spustíte. Ale tím dobrým způsobem. Pokud vás nedonutí k práci (což je velmi nepravděpodobné), tak vás minimálně dobře pobaví. Aplikace je zdarma a jednoduchý design nenarušují žádné otravné reklamy.

[appbox googleplay id=com.plafhop.getshitdone]

 

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře