Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace ERGO vám dovolí smartphone s Androidem odemknout uchem

Aplikace ERGO vám dovolí smartphone s Androidem odemknout uchem

Je pro vás zadávání hesla nebo pinu otrava? Ani jedno z toho už není třeba! Díky aplikaci ERGO od společnosti Descartes Biometrics můžete svůj telefon s Androidem pohodlně odemykat uchem.

Zatímco výrobci pomalu zavádějí do svých nových produktů čtečky otisků prstů a v případě Galaxy S5 se dokonce hovořilo o přítomnosti skeneru duhovky, vývojáři Descartes Biometrics věří, že budoucnost odemykání smartphonů leží v přirozeném gestu, kdy telefon při telefonování pokládáme k uchu.

Že nejde o žádný experiment, dokládá to, že aplikace ERGO už je dostupná v Google Play, kde si ji můžete zakoupit za 79,99 Kč. Po nainstalování vás vyzve k naskenování několika uživatelských profilů, aby odemykání bylo bezproblémové a pohodlné.

Jestli tato nevšední metoda odemykání smartphonů zcela nahradí PIN, heslo nebo gesta, není jisté. Rozhodně jde ale o zajímavý nápad. A kdo ví, třeba technologii Descartes Biometrics odkoupí některý z výrobců a my se s ní budeme v budoucnu běžně v chytrých telefonech setkávat.

[appbox googleplay com.descartes.ergo]

ERGOO

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře