Sobota, 18 května, 2024
DomůNovinkyAplikace ČHMÚ jsou nově dostupné také pro iPhone

Aplikace ČHMÚ jsou nově dostupné také pro iPhone

Aplikace ČHMÚ a ČHMÚ+ mohou nově využívat také majitelé mobilních telefonů s operačním systémem iOS, kteří si je mohou zdarma stáhnout z App Storu. Vydání pro iPhony tak následuje již dříve dostupné verze pro Android, jež v současnosti používají statisíce uživatelů.

„Počítáme s tím, že rozšíření aplikací pro operační systém iOS ještě zvýší počet jejich aktivních uživatelů. Nyní s aplikací pracuje více než 200 000 uživatelů měsíčně, kteří dle statistik nejčastěji v základní aplikaci zjišťují předpověď počasí na konkrétní den, předpověď vývoje srážek pro nadcházející hodiny a velmi často je také zajímá dlouhodobá předpověď počasí na nejbližších šest dní,“ říká Vítězslav Ciml z společnosti OKsystem, která za vývojem aplikací pro iPhone stojí.

Obě aplikace poskytují mimo jiné řadu funkcí. Ať už jde o předpověď počasí, předpověď srážek v konkrétním místě nebo výstrahy na některé nebezpečné jevy. V tuto chvíli se na základě uživatelských zkušeností navíc pracuje na dalších grafických vylepšeních aplikací ČHMÚ a ČHMÚ+.

ČHMÚ

Obsahuje předpověď počasí pro Českou republiku na nejbližší dny s plošným rozlišením jeden kilometr, předpověď srážek, výstrahy na nebezpečné jevy a během sezóny také předpověď aktivity klíšťat. Předpověď počasí lze zobrazit pro aktuální polohu i pro uživatelem vybrané a uložené lokality (obce).

[appbox googleplay cz.oksystem.chmu.basic]

[appbox appstore id1417843170]

ČHMÚ+

Prezentuje další produkty ČHMÚ, konkrétně jde o podrobné meteorologické informace ve stanicích, předpovědní mapy modelu Aladin, hydrologické informace, riziko přívalové povodně a informace o kvalitě ovzduší. Aplikace umožňuje průběžné sledování stavu vod v uživatelem vybraných vodoměrných stanicích.

[appbox googleplay cz.oksystem.chmu.expert]

[appbox appstore id1417843679]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře