Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyAplikace 2GIS poradí, kde můžete směnit peníze na dovolenou

Aplikace 2GIS poradí, kde můžete směnit peníze na dovolenou

Při cestování za hranice patří Češi mezi konzervativnější národy z hlediska výběru destinací i platebních návyků. Podle průzkumu asociace Visa Europe jednoznačně upřednostňujeme hotovost před platbami kartou. A právě díky aplikaci 2GIS jednoduše zjistíte, kde je možné si potřebné valuty snadno opatřit již před dovolenou. Na výběr nabízí 190 směnáren v Praze.

Výhradně hotovostí, kterou si před odjezdem vymění ve směnárně, platí na dovolené třetina dotazovaných Čechů. Překvapivě jde především o mladé cestovatele – v kategorii 18–24 let to uvedlo 40 % respondentů. Střední generace (35–54 let) také cestuje s valutami, ale doplňuje je i platbami kartou. Hotovost preferují na dovolené zejména ženy proto, aby měly přehled o výdajích a nepřekročily vymezený rozpočet.

S řešením, kde směnit peníze před dovolenou, skvěle pomůže informační systém Prahy 2GIS. Obsahuje přehled 190 směnáren v Praze, ze kterých můžete vybírat podle svých potřeb:

Vzpomněli jste si na výměnu peněz na poslední chvíli?

2GIS vyhledá nejbližší směnárny od místa, kde se právě nacházíte, a zobrazí ty, které jsou právě otevřené. Zároveň poradí nejvhodnější cestu pěšky, MHD i autem (včetně nejbližšího parkoviště).

Potřebujete před směnou vybrat peníze z bankomatu?

Zahraniční dovolená často vyžaduje větší obnos, který obvykle u sebe v hotovosti nenosíme. S aplikací 2GIS však snadno naleznete místo, kde lze požadovanou hotovost vybrat. Můžete zvolit některý z téměř tisícovky bankomatů v Praze, opět podle vzdálenosti a dalších preferencí.

Nechcete před cestou do směnárny vybírat velký obnos v hotovosti?

Většina směnáren přijímá pouze hotovost. V aplikaci 2GIS se však najdou i výjimky. Díky filtrování výsledků vyhledávání zobrazí 2GIS pouze směnárny, které přijímají i platbu kartou.

[appbox appstore id481627348]

[appbox googleplay ru.dublgis.dgismobile]

[appbox windowsstore 9nblggh2rfsd]

„Balení, předávání práce kolegům a zajišťování všeho potřebného před dovolenou bývá stresující. Směnu korun za valuty si však mohou čeští cestovatelé značně usnadnit s pomocí naší aplikace,“ říká Jan Vališ, ředitel společnosti 2GIS, a dodává: „Pokud cestujete například do Dubaje, italské Padovy nebo Ruska, může vám informační systém 2GIS dělat průvodce i tam. Aktuálně obsahuje detailní informace o více než 280 městech v 9 zemích světa. Nalézt ubytování, vyhlášenou restauraci nebo lékárnu tak bude hračka i na dovolené.“

5sa95

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře