Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAOC stahuje dva monitory z prodeje, kvůli nebezpečí úrazu proudem

AOC stahuje dva monitory z prodeje, kvůli nebezpečí úrazu proudem

Monitory AOC PDS241 a PDS271 používají externí zdroj pro vstup napájení a obrazového signálu. Zjistilo se ale, že několik těchto zdrojů poskytnutých externím dodavatelem nesplňuje požadavky na minimální vzdálenost vnitřních komponentů. Proto nelze zcela vyloučit riziko úrazu elektrickým proudem.

Firma AOC tedy žádá zákazníky v Evropě, aby přestali monitory používat a odpojili je ze zásuvky, aby se předešlo jakémukoliv potenciálnímu riziku spojenému s externím zdrojem.

AOC nabízí bezplatnou náhradu všem svým evropským zákazníkům, kteří si již PDS241 nebo PDS271 zakoupili. „Za tyto nepříjemnosti se omlouváme. Postaráme se o to, aby proces výměny probíhal hladce a všichni zákazníci si mohli i nadále užívat své monitory AOC,“ řekl František Koutník, country manager pro Českou republiku a Slovensko společnosti AOC.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře