Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyAOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s QHD rozlišením a...

AOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s QHD rozlišením a HDR obrazem

Společnost AOC představila nový herní monitor s označením Agon AG273QX, který přináší podporu technologie AMD FreeSync 2 HDR a obnovovací frekvenci až 165 Hz.

Agon AG273QX je vybaven 27palcovým VA panelem s rozlišením 2 560 × 1440 px, dobou odezvy 1 ms a nativním kontrastem 3000:1. Navíc je certifikován také na VESA DisplayHDR 400, takže je schopen dosáhnout maximálního jasu až 400 nitů. Podpora technologie AMD FreeSync 2 pak přidává HDR mapování s nízkou latencí a kompenzaci nízkého framerate (LFC) pro hraní bez trhání a sekání obrazu.

Pro snadné přenášení je monitor vybaven praktickým držákem na stojanu, který navíc umožňuje snadnou montáž, pouze na jedno kliknutí bez šroubování. AG273QX nabízí i dva zabudované držáky na sluchátka a Light FX nastavitelné RGB osvětlení na zadní straně, pro ještě větší personifikaci.

Fanoušci FPS her ocení DialPoint, indikátor míření od AOC, který umístí do středu monitoru zaměřovací kříž, pokud tento není již součástí hry. Další pomůckou pro hráče je technologie Shadow Control, která se dá nastavovat přímo v OSD menu a slouží pro rozsvícení temných oblastí nebo naopak ztmavení světlých oblastí v průběhu hry. Game Colour umožňuje zvyšovat a snižovat saturaci barev a odstíny šedé. Uživatelé mohou využít také tři přednastavené herní profily pro FPS, Racing a RTS hry a další tři si pak mohou nastavit dle svých preferencí. A je tu i takzvaný G-Menu software, který umožňuje nastavování bez nutnosti použití OSD tlačítek.

Nový AOC AGON AG273QX bude na trhu dostupný v listopadu za doporučenou koncovou cenu 13 099 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře