Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyAnonymous znovu udeřili na Islámský stát na internetu. A stálo to za...

Anonymous znovu udeřili na Islámský stát na internetu. A stálo to za to!

Hackerům ze skupiny Anonymous se podařilo vyřadit stovky e-mailových adres, twitterových účtů a facebookových stránek, které byly spojeny či podporovaly radikální islámskou organizaci Islámský stát.

„Budeme vás lovit. Budeme ničit vaše webové stránky, účty a e-maily. Budeme se k vám chovat, jako kdybyste byli virus. A my jsme lékem na tento virus. My jsme internet. Vy nejste muslimové. Jste teroristé! V našich řadách jsou muslimové, křesťané, židé. Jsme hackeři, kteří se spojili nezávisle na rase, zemi, původu, náboženství a etnické příslušnosti. Jsme Anonymous.” Uvádí se v prohlášení na stránce pastebin, kde hackeři zveřejnili seznam IP adres a napadených účtů.

Islamisté často používají internet k šíření své propagandy a nové členy do svých řad lákají právě touto cestou. Útoky tedy nejsou bezvýznamné, jak se může na první pohled zdát.

Souběžně s oznámením úspěšného útoku bylo na YouTube uveřejněno také nové video, v němž Anonymous slibují Islámskému státu další tvrdé zásahy.

Hackeři zahájili ofenzivu proti IS krátce po teroristických útocích v Paříži, při kterých zemřelo 17 lidí. Nechvalně známá skupina na videu slíbila, že bude útočit na všechny servery spojené s činností teroristů a napadat jejich účty na sociálních sítích.

no

Zdroj: 1 2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře