Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAnonymous vyhlásili Turecku válku, kvůli podpoře džihádistů z ISIS

Anonymous vyhlásili Turecku válku, kvůli podpoře džihádistů z ISIS

Internetoví aktivisté z hnutí Anonymous zveřejnili klip, ve kterém Turkům vyhrožují kybernetickými útoky. Ankara prý podporuje teroristy z Islámského státu tím, že od nich kupuje ropu a zraněné fanatiky léčí ve svých nemocnicích.

Hackeři systematicky narušují fungování tureckých bank, letišť a vládních stránek. Podle agentury Reuters bylo od 14. do 21. prosince vyřazeno z provozu na 300 000 internetových adres s doménou „.tr“.

Turecká média zpočátku spekulovala, že tento organizovaný útok mohl pocházet z Ruska, s nímž má země půlměsíce napjaté vztahy od sestřelení ruského letounu u syrské hranice minulý měsíc. Ke kybernetickému útoku se však přihlásilo hnutí Anonymous.

„Nehodláme se smířit s tím, že Erdogan, lídr Turecka, bude nadále pomáhat Islámskému státu. Pokud s podporou teroristů nepřestanete, budeme pokračovat v útocích na váš internet,“ říká neznámý muž na videu, který kvůli zachování anonymity „mluví“ za pomoci internetového softwaru.

Hnutí Anonymous je mezinárodní sítí počítačových hackerů a aktivistů, která podniká kybernetické útoky jménem obrany svobodného internetu. V minulosti se terčem staly webové stránky nadnárodních společností, justice či vládních orgánů v řadě zemí.

V České republice kdysi napadlo portály politických stran a pozměnilo i stránky Ochranného svazu autorského.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře