Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyAnonymous útočí na Islámský stát: Na Twitteru radikálům zničili už více než...

Anonymous útočí na Islámský stát: Na Twitteru radikálům zničili už více než 5 500 účtů

Už více než 5500 účtů příznivců organizace Islámský stát (IS) na sociální síti Twitter napadlo od vyhlášení války islamistům hackerské aktivistické hnutí Anonymous, uvedla to agentura AFP. Hackeři slíbili islamisty potrestat za páteční teroristické útoky v Paříži, při nichž zahynulo 129 lidí.

Válku hnutí Anonymous vyhlásilo Islámskému státu v pondělí s tím, že „útoky nemůžou být nepotrestány“. Hnutí dnes zveřejnilo seznam sabotovaných účtů pod hashtagem #daeshbags, které spojuje arabskou zkratku pro Islámský stát (DAIŠ) používanou i ve Francii a anglické slovo douchebags označující otravné lidi.

Odborník na počítačovou bezpečnost Olivier Laurelli podle agentury AFP varoval, že akce hnutí Anonymous by mohla být kontraproduktivní. Islamisté podle něj pravděpodobně začnou mnohem více střežit své účty, což může zkomplikovat vyšetřování.

Hnutí Anonymous je mezinárodní sítí počítačových hackerů a aktivistů, které podniká kybernetické útoky jménem obrany svobodného internetu. V minulosti se terčem staly webové stránky nadnárodních společností, justice či vládních orgánů v řadě zemí. V České republice kdysi napadlo portály politických stran a pozměnilo i stránky Ochranného svazu autorského.

crop-901333-p201202040280401

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře