Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAndroid znovu potvrdil svou dominanci. Společně s iOS od Applu vládnou mobilnímu...

Android znovu potvrdil svou dominanci. Společně s iOS od Applu vládnou mobilnímu trhu

Ve druhém čtvrtletí letošního roku se celosvětově prodalo 158,3 milionů smartphonů. V souboji mobilních platforem si nejlépe vedl Google Android, který běžel na 104,8 milionech prodaných přístrojů a zabral 68,1 % trhu, informuje analytická firma IDC.

Spokojení mohou být také v Cupertinu. Apple prodal 26 milionů iPhonů s iOS a uzmul tak 16,4 % trhu. Strmě dolů naopak padají prodeje RIMu a jeho přístrojů s BlackBerry OS (pouze 7,4 milionů prodaných telefonů). Za systémem s ostružinou ve znaku se umístila platforma, která je dnes držena na kapačkách ? Symbian si připsal 6,8 milionů prodaných smartphonů.

Mobilních telefonů s Windows Phone/Windows Mobile se za uplynulý kvartál prodalo 5,4 milionů kusů, což stačilo na 3,5% zastoupení na trhu.

?Růst Androidu pokračuje na plné obrátky,? uvedl analytik Ramon Llamas, který ve svém komentáři také vyzdvihl důležitost levných telefonů a zmínil vlajkovou loď Samsung Galaxy S III.

?Mobilním trh je dnes nepochybně závodem dvou koní ? Androidu a iOS,? doplnil jej Kevin Restivo.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře