Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAndroid nepomohl, BlackBerry vykázalo za uplynulé čtvrtletí velkou ztrátu

Android nepomohl, BlackBerry vykázalo za uplynulé čtvrtletí velkou ztrátu

Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry oznámil hospodářské výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí. V něm vykázal čistou ztrátou 238 milionů dolarů (5,6 miliardy Kč), zatímco o rok dříve měl zisk 28 milionů dolarů. Tržby se firmě snížily o 30 procent na 464 milionů dolarů.

Za ztrátou stojí hlavně náklady na restrukturalizaci a akvizice. Nemalý podíl na nevalných výsledcích má i nezájem uživatelů o chytré telefony s ostružinou, uvádí se v tiskové zprávě.

BlackBerry, původně Research In Motion, bylo kdysi průkopníkem chytrých telefonů a jeho přístroje měli v oblibě zejména manažeři. V posledních letech však firma na trhu výrazně zaostává za přístroji s Androidem a také za iPhony.

Svůj první smartphone se systémem Googlu kanadská společnost uvedla na trh loni v listopadu. Model s označením Priv ji však trn z paty nevytrhl. Nejen kvůli tomu se BlackBerry rozhodlo změnit svůj podnikatelský záměr a začalo se více soustředit na vývoj softwaru pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích.

priv

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Neni se cemu divit. Nasadi cenu apple a mysli ze narejzujou. Za ty enize je priv spis nic nez moc.

  2. A čo čakali? Ich telefóny s BB systémom boli jedinečné funkciami. Teraz sa zaradili medzi 1000 iných výrobcov obyčajných androidov s neobyčajnou cenou. Kto chcel BB, ten pravdepodobne prešiel na Windows a kto mal android, ten si predražené BB rozhodne nekúpi. Hovoril som to už vtedy, keď viedli plecnaté reči, ako ich výroba androidov spasí. Teraz uvažujú o ukončení výroby HW. Rovnako dopadne aj Nokia s čínskymi telefónmi, na ktoré chce lepiť svoje logo 🙁

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře