Android nepomohl, BlackBerry vykázalo za uplynulé čtvrtletí velkou ztrátu


Android nepomohl, BlackBerry vykázalo za uplynulé čtvrtletí velkou ztrátu

Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry oznámil hospodářské výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí. V něm vykázal čistou ztrátou 238 milionů dolarů (5,6 miliardy Kč), zatímco o rok dříve měl zisk 28 milionů dolarů. Tržby se firmě snížily o 30 procent na 464 milionů dolarů.

Za ztrátou stojí hlavně náklady na restrukturalizaci a akvizice. Nemalý podíl na nevalných výsledcích má i nezájem uživatelů o chytré telefony s ostružinou, uvádí se v tiskové zprávě.

BlackBerry, původně Research In Motion, bylo kdysi průkopníkem chytrých telefonů a jeho přístroje měli v oblibě zejména manažeři. V posledních letech však firma na trhu výrazně zaostává za přístroji s Androidem a také za iPhony.

Svůj první smartphone se systémem Googlu kanadská společnost uvedla na trh loni v listopadu. Model s označením Priv ji však trn z paty nevytrhl. Nejen kvůli tomu se BlackBerry rozhodlo změnit svůj podnikatelský záměr a začalo se více soustředit na vývoj softwaru pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích.

priv

 

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


  1. Tesid

    Neni se cemu divit. Nasadi cenu apple a mysli ze narejzujou. Za ty enize je priv spis nic nez moc.

  2. SeppWinkler

    A čo čakali? Ich telefóny s BB systémom boli jedinečné funkciami. Teraz sa zaradili medzi 1000 iných výrobcov obyčajných androidov s neobyčajnou cenou. Kto chcel BB, ten pravdepodobne prešiel na Windows a kto mal android, ten si predražené BB rozhodne nekúpi. Hovoril som to už vtedy, keď viedli plecnaté reči, ako ich výroba androidov spasí. Teraz uvažujú o ukončení výroby HW. Rovnako dopadne aj Nokia s čínskymi telefónmi, na ktoré chce lepiť svoje logo 🙁Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.