Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid M má přinést lepší výdrž baterie a optimalizovat nároky na paměť

Android M má přinést lepší výdrž baterie a optimalizovat nároky na paměť

Do zahájení vývojářské konference I/O zbývá pouze několik dní a proto není žádné překvapení, že se na internetu objevily další spekulace o klíčových vlastnostech nové verze operačního systému Android. Podle té poslední se Google ve verzi s pořadovým číslem 6 údajně rozhodl kromě jiného ještě více optimalizovat (snížit) nároky na operační paměť a prodloužit výdrž zařízení na jedno nabití (tedy snížit spotřebu). Mimo to má být v systému implementována také nativní podpora čteček otisků prstů.

Neméně zajímavé však jsou i nové zprávy o samotném vydání Androidu M. Zahraniční server androidpolice.com uvádí, že majitelé Nexus zařízení se mohou opět těšit na vydání vývojářského náhledu systému krátce po jeho představení.

Ta nejdivočejší spekulace pak dokonce hovoří o tom, že finální verze Androidu M spatří světlo světa už v srpnu, tedy dlouho před vydáním nových Nexus zařízení.

M

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře